
Bonifraters produkter erbjuder 37 produkter inom kategorier som Växtextrakt & Örter, Te & Drycker och Immunförsvar hos Tigoo. Sortimentet innehåller flera välkända ingredienser som Vitamin C, Isländsk lav och Maskrosrot. Utbudet omfattar allt från kosttillskott med Hagtornsfrukt och Citronmelissört till drycker som Aloe Juice och Nettle Juice. Mehr erfahren

Produkty Bonifraterskie
Bonifraters Produkte - Jerozolimski Balsam für das Immunsystem 60 Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Bonifraters Produkte - Hepamedin 60 Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Kleinblütiges Weidenröschenkraut 200g PRODUKTE BONIFRATERSKIE
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Cardiofratin Forte 60 Kapseln
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Aloe Juice 500 ml
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Cranberrysaft
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Artischockenpräparat 500 mg Kapseln
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Hepatofratin Forte, Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Sleepfratin Forte 60 Kapseln
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Raspberry Supplement
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Pulmofratin Forte, Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Aloe Juice with Pulp
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Nettle Juice, 500 ml
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Cholestofratin Forte Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Pomegranate Supplement, 60 Kapseln
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Prostafratin Forte, 60 Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Black Elderberry
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Gastrofratin Forte 60 Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Comfrey Oil with Boswellia
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Memofratin Forte Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Hawthorn - 500 ml
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Diabetofratin Forte, Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Urofratin Forte, Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Slimfratin Forte, Kapseln 60 St.
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Salbe für den Hals
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Borelix Forte - 60 Tabletten
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Artemax - 60 Tabletten
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Hair Loss Prevention Elixir - 100ml
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Venoczar Leg Lightness Gel 75g
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Venoczar 60 Tabletten
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Uromedin - 60 Tabletten
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Prostamedin - 60 Kapseln
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Nervina Antistress Forte - 60 Tabletten
Lieferung in 1–2 Tagen

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balm For Sinuses - 60 Tabletten
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Spray - 30ml
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Forte - 200ml
Nachbestellung · 5–7 Werktage

Produkty Bonifraterskie
Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balm For Children - 200ml
Nachbestellung · 5–7 Werktage
Produkty Bonifraterskie-Produkte vergleichen
Produkte von Produkty Bonifraterskie nach Inhaltsstoff — Menge pro Portion, Portionen pro Packung und Preis pro Portion. Nur Produkte mit Barcode; "ab"-Preise nur bei Lagerbestand.
Preis pro Portion und pro Einheit vergleichen. Bei Pulvern wird die Portionsanzahl aus dem Nettogewicht geteilt durch das Portionsgewicht berechnet. ≈ kennzeichnet gerundete Werte; Preise basieren auf den ungerundeten Werten. Folgen Sie den Anweisungen auf der Verpackung.
kwas L–askorbinowy (źródło witaminy C). Zalecana porcja dzienna5
Alle kwas L–askorbinowy (źródło witaminy C). Zalecana porcja dzienna-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Hawthorn - 500 ml | 50 ml | 50 ml 10 Portionen/Packung | ab 192 kr Auf Lager | 19,20 kr/Portion 0,38 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Pomegranate Supplement - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar (50 ml) 10 Portionen/Packung | ab 199 kr Auf Lager | 19,90 kr/Portion 0,40 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Raspberry Supplement - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar (50 ml) 10 Portionen/Packung | ab 212 kr Auf Lager | 21,20 kr/Portion 0,42 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Black Elderberry - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar (50 ml) 10 Portionen/Packung | ab 272 kr Auf Lager | 27,20 kr/Portion 0,54 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Cranberry Juice - 500 ml | 50 ml | — | ab 196 kr Auf Lager | — |
Citronmelissblad5
Alle Citronmelissblad-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Sleepfratin Forte - 60g melissae herba | 0.5 g | 2 g 30 Portionen/Packung | ab 116 kr Auf Lager | 3,87 kr/Portion 7,73 kr/g |
| Produkty Bonifraterskie - Memofratin Forte - 60g melissae herba | 0.4 g | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 151 kr Auf Lager | 5,03 kr/Portion 12,58 kr/g |
| Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Forte - 200ml melissa officinalis l. | 60 mg | 30 ml ≈ 7 Portionen/Packung | ab 214 kr Auf Lager | 32,10 kr/Portion 53,50 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Gastrofratin Forte - 60g folium melissae | 0.3 g | — | ab 150 kr Auf Lager | — |
kwas L-askorbinowy (witamina C). Zalecana porcja dzienna5
Alle kwas L-askorbinowy (witamina C). Zalecana porcja dzienna-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Pomegranate Supplement - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar 10 Portionen/Packung | ab 199 kr Auf Lager | 19,90 kr/Portion 0,40 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Raspberry Supplement - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar 10 Portionen/Packung | ab 212 kr Auf Lager | 21,20 kr/Portion 0,42 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Black Elderberry - 500 ml | 50 ml | 3 matskedar 10 Portionen/Packung | ab 272 kr Auf Lager | 27,20 kr/Portion 0,54 kr/ml |
| Produkty Bonifraterskie - Cranberry Juice - 500 ml | 50 ml | — | ab 196 kr Auf Lager | — |
| Produkty Bonifraterskie - Hawthorn - 500 ml | 50 ml | — | ab 192 kr Auf Lager | — |
Maskrosrot5
Alle Maskrosrot-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Memofratin Forte - 60g radix taraxaci | 0.4 g | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 151 kr Auf Lager | 5,03 kr/Portion 12,58 kr/g |
| Produkty Bonifraterskie - Cholestofratin Forte - 60g taraxaci radix | 0.25 g | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 150 kr Auf Lager | 5,00 kr/Portion 20,00 kr/g |
| Produkty Bonifraterskie - Slimfratin Forte - 60g taraxaci radix | 0.5 g | — | ab 151 kr Auf Lager | — |
| Produkty Bonifraterskie - Diabetofratin Forte - 60 g taraxaci radix | 0.25 g | — | ab 150 kr Auf Lager | — |
| Produkty Bonifraterskie - Gastrofratin Forte - 60g taraxaci officinalis radix | 0.2 g | — | ab 150 kr Auf Lager | — |
Isländsk lav5
Alle Isländsk lav-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Forte - 200ml cetraria islandica | 120 mg | 30 ml ≈ 7 Portionen/Packung | ab 214 kr Auf Lager | 32,10 kr/Portion 26,75 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balm For Children cetraria islandica | 49.47 mg | — | ab 214 kr Auf Lager | — |
| Produkty Bonifraterskie - Pulmofratin Forte - 60 g thalus lichen islandicus | 0.2 g | — | ab 152 kr Auf Lager | — |
| Produkty Bonifraterskie - Gastrofratin Forte - 60g thalus lichen islandicus | 0.15 g | — | ab 150 kr Auf Lager | — |
Vitamin C4
Alle Vitamin C-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Artemax - 60 Tabs askorbinsyra | 140 mg | 1 Tablette 60 Portionen/Packung | ab 217 kr Auf Lager | 3,62 kr/Portion 2,58 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Nettle Juice - 500 ml askorbinsyra | 120 mg | 3 matskedar (50 ml) 10 Portionen/Packung | ab 154 kr Auf Lager | 15,40 kr/Portion 12,83 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Uromedin - 60 Tabs askorbinsyra | 75 mg | 3 Tabletten 20 Portionen/Packung | ab 194 kr Auf Lager | 9,70 kr/Portion 12,93 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Forte - 200ml askorbinsyra | 180 mg | 30 ml ≈ 7 Portionen/Packung | ab 214 kr Auf Lager | 32,10 kr/Portion 17,83 kr/100 mg |
Vitamin C/Askorbinsyra4
Alle Vitamin C/Askorbinsyra-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Artemax - 60 Tabs | 140 mg | 1 Tablette 60 Portionen/Packung | ab 217 kr Auf Lager | 3,62 kr/Portion 2,58 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Nettle Juice - 500 ml | 120 mg | 3 matskedar 10 Portionen/Packung | ab 154 kr Auf Lager | 15,40 kr/Portion 12,83 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Uromedin - 60 Tabs | 75 mg | 3 Tabletten 20 Portionen/Packung | ab 194 kr Auf Lager | 9,70 kr/Portion 12,93 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Jerusalem Balsam Forte - 200ml | 180 mg | — | ab 214 kr Auf Lager | — |
Hagtornsfrukt3
Alle Hagtornsfrukt-Produkte vergleichen →| Produkt | Menge | Portion | Preis | Pro Portion / pro Einheit |
|---|---|---|---|---|
| Produkty Bonifraterskie - Cardiofratin Forte - 60 g crataegus | 300 mg | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 121 kr Auf Lager | 4,03 kr/Portion 1,34 kr/100 mg |
| Produkty Bonifraterskie - Cholestofratin Forte - 60g crataegi fructus | 0.25 g | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 150 kr Auf Lager | 5,00 kr/Portion 20,00 kr/g |
| Produkty Bonifraterskie - Memofratin Forte - 60g crataegi fructus | 0.2 g | 1 Sachet 30 Portionen/Packung | ab 151 kr Auf Lager | 5,03 kr/Portion 25,17 kr/g |
Om Bonifraters produkter hos Tigoo
Bonifraters produkter finns representerade i vår katalog med 37 produkter, särskilt inom kategorin Växtextrakt & Örter. Bland ingredienserna i vårt sortiment märks Vitamin C, Isländsk lav och Maskrosrot, som återfinns i flera av produkterna. Sortimentet inkluderar även produkter inom Te & Drycker samt Immunförsvar, vilket visar på en tydlig inriktning mot naturliga extrakt och örtbaserade tillskott.
Produkter som Balsam Jerozolimski och Hepamedin finns i kapsel-form, medan Willowherb Herb och Aloe Juice tillhör de mer vätske- och örtbaserade alternativen. Bonifraters produkter riktar sig till kunder som söker växtbaserade kosttillskott och drycker med ingredienser som Citronmelissblad och Hagtornsfrukt.
Bonifraters produkter i sortimentet
Bonifraters är representerade i flera kategorier hos Tigoo, där följande fördelning gäller:
- Växtextrakt & Örter: 22 produkter — med ingredienser som Maskrosrot (5 produkter) och Kvickrot (4 produkter)
- Te & Drycker: 5 produkter — exempelvis Aloe Juice och Nettle Juice
- Immunförsvar: 3 produkter — ofta innehållande Vitamin C
- Kosttillskott: 2 produkter
- Vikthantering: 1 produkt
- Probiotika & Mage: 1 produkt
Vanliga ingredienser i Bonifraters produkter är Vitamin C i 10 produkter, Isländsk lav i 5 och Citronmelissblad i 4. Flera produkter med Kamomillblomma och Hagtornsfrukt finns också i sortimentet. Se gärna Växtextrakt & Örter och Te & Drycker för hela utbudet.
Så väljer du rätt Bonifraters produkter
Valet av Bonifraters produkt hos Tigoo bör utgå från vilken kategori och ingrediens som är viktigast för dig. Vill du ha produkter med örter kan du välja bland 22 produkter i kategorin Växtextrakt & Örter, där Maskrosrot och Kvickrot är vanliga ingredienser. Om du är intresserad av vätskor finns drycker som Aloe Juice och Nettle Juice i kategorin Te & Drycker.
För fokus på immunförsvar finns 3 produkter med Vitamin C, medan de som söker stöd för mage kan hitta probiotika i en produkt. Vikthantering representeras med en produkt som skiljer sig från de örtbaserade alternativen. Bonifraters erbjuder även produkter med Citronmelissblad och Hagtornsfrukt, vilka kan finnas i både kapslar och teer.
Bonifraters produkter jämfört med resten av sortimentet
Med 37 produkter utgör Bonifraters en tydlig del av Tigoo-katalogen, särskilt inom Växtextrakt & Örter där 22 produkter finns. Jämfört med andra varumärken är Bonifraters starkt representerade i örtbaserade kosttillskott med ingredienser som Vitamin C och Isländsk lav. Mindre fokus finns på mineraler och aminosyror, som inte ingår i detta sortiment.
Bonifraters har färre produkter inom kategorier som Vikthantering och Probiotika & Mage, med endast en produkt vardera. Detta visar på en tydlig specialisering snarare än bredd i alla kosttillskottsgrupper. För kunder som söker örtbaserade tillskott med kända ingredienser som Kamomillblomma och Hagtornsfrukt är Bonifraters ett relevant val i vårt utbud.
Vanliga frågor om Bonifraters produkter
Var köper jag Bonifraters produkter online?
Bonifraters produkter finns att köpa online hos Tigoo, där hela vårt utbud av 37 produkter är tillgängligt.
Hur många Bonifraters produkter finns hos Tigoo?
Hos Tigoo finns 37 Bonifraters produkter inom flera kategorier som Växtextrakt & Örter och Te & Drycker.
Vilka kategorier har Bonifraters?
Bonifraters omfattar kategorier som Växtextrakt & Örter, Te & Drycker, Immunförsvar, Kosttillskott, Vikthantering och Probiotika & Mage.
Vilka är de mest sålda Bonifraters produkterna?
Faktisk försäljningsstatistik är inte tillgänglig, men populära produkter i vårt sortiment inkluderar Balsam Jerozolimski och Hepamedin.
Passar Bonifraters veganer eller vegetariskt sortiment?
Det finns inga generella uppgifter om vegansk status. Kontrollera produktens märkning för att säkerställa om den passar veganer eller vegetarianer.
Vad kostar Bonifraters produkter?
Bonifraters produkter finns från prisnivån 90 kr hos Tigoo.
Vilka ingredienser är vanligast i Bonifraters sortiment?
Vanliga ingredienser är Vitamin C, Isländsk lav, Maskrosrot, Citronmelissblad och Hagtornsfrukt.
Vilken Bonifraters produkt passar nybörjaren?
För nybörjare kan produkter inom Växtextrakt & Örter som innehåller välkända ingredienser som Kamomillblomma eller Citronmelissblad vara ett enkelt val.
Hur skiljer sig Bonifraters produkterna åt i vårt sortiment?
Produkterna skiljer sig främst i ingredienser och kategori, från örtbaserade kapslar till drycker och kosttillskott med olika växtextrakt.
Bonifraters vs liknande märken — hur väljer jag?
Valet kan baseras på det antal och de kategorier som Bonifraters erbjuder hos Tigoo, särskilt inom Växtextrakt & Örter och Te & Drycker. Jämför ingredienser och produktformat för att hitta det som passar bäst.