
Peak Clear Protein
Inkl. moms·Optjen 361 point
Vælg variant(4 stk.)
Købsvejledning
Lagerantal er vejledende — forsyningen kan hurtigt løbe tør, vi kan ikke garantere tilgængelighed
Beskrivelse
Produktoversigt
Peak Clear Protein er et proteinbaseret kosttilskud, der hjælper dig med at øge dit daglige proteinindtag på en enkel og bekvem måde. Produktet kommer fra det svenske mærke Peak, som er velkendt for sin lange erfaring og fokus på kvalitet inden for sport- og sundhedstilskud. Peak har siden starten haft en klar filosofi: at tilbyde produkter, der støtter en aktiv livsstil med nøje udvalgte råvarer og omhyggelig produktion. Clear Protein er designet til at supplere en afbalanceret kost, når du vil sikre et tilstrækkeligt proteinindtag, uanset om du træner regelmæssigt, er aktiv i hverdagen eller blot ønsker at holde styr på næringsbalancen.
Produktet leveres i en praktisk emballage på 0,45 kg, hvilket gør det nemt at dosere efter behov. Peak Clear Protein er udviklet til at passe ind i forskellige livsstile og kan bruges af både motionister og personer, der ønsker at supplere deres kost med høj kvalitet protein. Takket være sin neutrale karakter kan det nemt blandes i drikkevarer eller bruges som et tilskud i opskrifter, hvor ekstra protein ønskes.
Aktive ingredienser & videnskab
Den primære ingrediens i Peak Clear Protein er højkvalitets protein. Selvom den nøjagtige type ikke er specificeret i kildedataen, er Peak omhyggelig med at vælge proteinkilder med god biotilgængelighed, hvilket betyder, at kroppen kan optage og bruge proteinet effektivt. Protein er et makronæringsstof, der er vigtigt for mange kropsfunktioner og bidrager til at supplere dit daglige næringsindtag på en fleksibel måde. Produktet indeholder ingen unødvendige tilsætningsstoffer, hvilket gør, at fokus ligger på renhed og kvalitet i hver dosis.
Fordele & anvendelsesområder
- Enkelt måde at øge proteinindtaget for dig, der træner regelmæssigt eller ønsker at støtte en aktiv livsstil.
- Nem at bruge som en del af morgenmad, mellemmåltid eller efter træning for at supplere kosten.
- Passer til dig, der ønsker et neutralt og let anvendeligt produkt, som kan blandes i forskellige drikkevarer eller opskrifter.
- Et godt alternativ for personer, der har brug for at tilpasse deres proteinindtag uden at ændre hele kosten.
- Egnet til alle voksne, der ønsker at sikre et afbalanceret næringsindtag med tilskud af protein.
Anvendelse & dosering
For detaljeret information om dosering og tilberedning anbefales det at følge anvisningerne på emballagen. Peak Clear Protein kan bruges på forskellige tidspunkter af dagen afhængigt af dine behov og mål. Mange vælger at indtage produktet i forbindelse med måltid eller efter fysisk aktivitet. Produktet kan nemt blandes med vand, mælk eller andre drikkevarer. For bedste resultat kan du kombinere proteinindtaget med en varieret og næringsrig kost. Hvis du bruger andre kosttilskud, kan Peak Clear Protein integreres som en del af din daglige rutine uden problemer.
Kvalitet & produktion
Peak er et velrenommeret svensk mærke med lang erfaring inden for sundhedstilskud og sportsernæring. Deres produkter produceres under strenge kvalitetskontroller og følger høje standarder for renhed og sikkerhed. Selvom specifikke certificeringer for dette produkt ikke fremgår, arbejder Peak løbende på at sikre, at råvarerne holder høj kvalitet, og at produktionen foregår i kontrollerede miljøer. Emballagen er designet til at bevare produktets friskhed og give lang holdbarhed, hvilket gør det nemt for dig som bruger at have et pålideligt tilskud ved hånden.
Hvem passer produktet til?
Peak Clear Protein er primært udviklet til voksne, der ønsker at supplere deres daglige proteinindtag på en enkel måde. Det kan være personer, der træner regelmæssigt og har brug for ekstra protein til restitution, men også dem med et generelt øget behov for protein i kosten, for eksempel ældre eller aktive individer. Produktet er ikke til børn, og gravide eller ammende bør rådføre sig med læge før brug. Ingen specifikke allergener nævnes i kildedataen, men som altid anbefales det at læse ingredienslisten grundigt ved allergier eller særlige kostbehov.
Resumé
Peak Clear Protein er et praktisk og let anvendeligt proteinbaseret kosttilskud fra et veletableret svensk mærke med fokus på kvalitet og enkelhed. Passer til dig, der ønsker at øge dit proteinindtag uden besvær, uanset om du er aktiv motionist eller blot vil supplere kosten. Med sin rene profil og fleksible anvendelse tilbyder produktet en god støtte i hverdagen. Vi anbefaler Peak Clear Protein til dig, der søger et pålideligt og veludviklet proteinpulver til at integrere i din daglige rutine.
Indhold & ernæring
Næringsdeklaration
I henhold til EU-forordning 1169/2011
Anbefalet daglig dosis
Proteinpulver som är färdigt att blandas. Följ doseringsanvisningen på förpackningen.
Innehåll per dagsdos
Doserings- och ingrediensinformation finns på förpackningen.
Överskrid inte rekommenderad daglig dos. Kosttillskott ska inte användas som ersättning för en varierad och balanserad kost och en hälsosam livsstil. Förvaras utom räckhåll för barn.
Overskrid ikke den anbefalede daglige dosis. Kosttilskud bør ikke bruges som erstatning for en varieret kost. Opbevares utilgængeligt for små børn.
Ingredienslisten kan variere afhængigt af produktvariant. Tjek altid emballagen.
FAQ
Ofte stillede spørgsmål om Peak Clear Protein
Hvad er Peak Clear Protein?
Hvordan bruger man Clear Protein fra Peak?
Passer Peak Clear Protein til træning og muskelopbygning?
Hvad er hovedingredienserne i Clear Protein?
Kan man tage Peak Clear Protein dagligt?
Er kosttilskuddet egnet for veganere og vegetarer?
Hvor meget vejer en pakke Clear Protein fra Peak?
Hvilke allergener kan være i Peak Clear Protein?
Kan Clear Protein fra Peak erstatte et måltid?
Hvordan opbevares Peak Clear Protein?
Prisoversigt
Prisudvikling over de sidste 30 dage. Vi logger priser dagligt for fuld gennemsigtighed.
Produktinformation
Överskrid inte rekommenderad daglig dos. Kosttillskott ska inte användas som ersättning för en varierad och balanserad kost och en hälsosam livsstil. Förvaras utom räckhåll för barn. Overskrid ikke den anbefalede daglige dosis. Kosttilskud bør ikke bruges som erstatning for en varieret kost. Opbevares utilgængeligt for små børn.
Del
Peak Clear Protein
289,00 kr