Malwa tilbyder 25 produkter inden for kategorierne te & drikkevarer samt planteekstrakter & urter hos Tigoo. Sortimentet indeholder flere varianter af grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade. I vores Malwa-sortiment findes blandt andet produkter som Malwa - Green Tea, Malwa - Melissa With Wild Rose og F10 For Immunity Tea. Læs mere

Malwa
Malwa - Grøn Te
Levering 1–2 dage

Malwa
Malwa - Grøn Te med Kvitten
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Melissa med Vildros - 20 x 1,5 g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Melissa med Citron - 20 Filtre (Te)
Levering 1–2 dage

Malwa
Malwa Tropisk Frugttee med Granatæble og Acerola 20 x 2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Te
Levering 1–2 dage

Malwa
Malwa - Milk Thistle - 20 Sachets
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa F11 Healthy Liver Tea 20*2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa F10 For Immunitet Te 20*2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa F6 Ro og Afslapning Urte-te 20x2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Calm Sleep Herbal Tea 20 Poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - F3 Kolesterol Urte-Tee 20 poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Fito Apteka Ciśnienie-Norma, 60 kapsler
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa (Fito Apteka Line) - F1 Sugar-Norm Urte te 20 Poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Green Tea + Cranberry Fix 20*2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Grøn Te med Opuntia 20 Poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Green Tea With Lemon 20 Poser 2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Tranebærte 20 poser 2g
Levering 1–2 dage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Herbal Tea Herbal Fantasy Digestion 20*2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Winter Fantasy Herbal Tea 50g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Fito Apteka / Malwa - Malwa (Under Shalira Label) - Cherry Tea Fix 25*2g
Levering 1–2 dage

Malwa
Malwa - Hindbær, Blåbær & Acai Te 20 poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Ginger & Lemon Tea 20 poser
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Wild Rose Tea 20*2g
Restordre · 5–7 hverdage

Malwa
Malwa - Aronia Tea Bags 40g
Restordre · 5–7 hverdage
Sammenlign Malwa-produkter
Produkter fra Malwa pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.
Sammenlign pris pr. portion og pr. g. For pulver anvendes nettovægt divideret med portionsvægt til at tælle portioner. ≈ angiver afrundede antal; priser bruger det uafrundede antal. Følg pakkens anvisninger.
Artiskockbladsextrakt1
Sammenlign alle Artiskockbladsextrakt-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets cynara scolymus | 0.96 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 9,84 kr/g |
Fräken (Equisetum L.) ört1
Sammenlign alle Fräken (Equisetum L.) ört-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets equisetum arvense | 0.6 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Maskrosrot1
Sammenlign alle Maskrosrot-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets taraxacum officinale | 0.36 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 26,25 kr/g |
Pepparmyntablad1
Sammenlign alle Pepparmyntablad-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets mentha piperita | 0.72 g | 3 poser ≈ 7 portioner/pakke | fra 63 kr På lager | 9,45 kr/portion 13,13 kr/g |
Artiskockblad1
Sammenlign alle Artiskockblad-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.96 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Cistros (Cistus incanus)1
Sammenlign alle Cistros (Cistus incanus)-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F10 For Immunity Tea 20*2g | 1.8 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Fläderblom1
Sammenlign alle Fläderblom-produkter →| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F10 For Immunity Tea 20*2g sambucus nigra | 0.6 g | — | fra 63 kr På lager | — |
| Produkt | Mængde | Portion | Pris | Pr. portion / pr. enhed |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.60 g | — | fra 63 kr På lager | — |
Om Malwa hos Tigoo
Te & drikkevarer er den mest omfattende kategori i Malwa-sortimentet hos Tigoo. Her findes 25 produkter, der inkluderer grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade, som er nogle af de mest almindelige ingredienser. Malwa-produkterne er fordelt mellem løs te og teposer, med eksempler som Malwa - Green Tea og Malwa - Tropical Tea With Pomegranate And Acerola.
Ud over te & drikkevarer findes også Malwa-produkter i kategorien planteekstrakter & urter, hvor ingredienser som mælketistel og hagtornfrugt indgår. Dette giver en tydelig bredde i sortimentet med fokus på plantebaserede ingredienser og urtete.
Malwa i sortimentet
Malwa findes hos Tigoo i to hovedkategorier:
- Te & Drikkevarer med 19 produkter, inklusive grøn te (7 produkter), hybenfrugt (6), pebermynteblade (6), appelsinskal (5), hibiskusblomst (5) og rooibos (4).
- Planteekstrakter & Urter med 6 produkter, hvor mælketistel (milk thistle) og hagtornfrugt (4 produkter) er fremtrædende ingredienser.
Sortimentet dækker forskellige smagskombinationer og urtblandinger, som eksempelvis Malwa - Melissa With Lemon og F11 Healthy Liver Tea. Aromastoffer forekommer i fire produkter, hvilket giver variation i smagen.
Sådan vælger du den rigtige Malwa-produkt
Valget mellem Malwa-produkter hos Tigoo bør baseres på kategorierne te & drikkevarer eller planteekstrakter & urter. Hvis fokus er på grøn te, findes flere muligheder, fra rene teer til blandinger med hybenfrugt eller hibiskusblomst. For dem, der søger urtebaserede produkter med specifikke ingredienser, kan planteekstrakter som mælketistel og hagtornfrugt være interessante.
Nogle produkter er teposer, som Malwa - Melissa With Wild Rose, mens andre er løs te eller portionsposer, for eksempel F6 Calm And Relax Tea. Smagsvariationer med appelsinskal eller pebermynte kan også påvirke valget afhængigt af præference.
Malwa sammenlignet med resten af sortimentet
Med 25 produkter er Malwa et tydeligt repræsenteret mærke inden for te & drikkevarer og planteekstrakter & urter hos Tigoo. De mest almindelige ingredienser i Malwa-sortimentet, såsom grøn te og hybenfrugt, findes også i flere andre dele af Tigoo-kataloget, men Malwa tilbyder en specifik kombination og variation inden for disse kategorier.
Malwa har relativt få produkter inden for planteekstrakter & urter sammenlignet med te & drikkevarer, hvilket afspejler mærkets fokus på urtete og smagskombinationer. Sammenlignet med hele sortimentet hos Tigoo er Malwa mest fremtrædende i te-segmentet.
Ofte stillede spørgsmål om Malwa
Hvor køber jeg Malwa online?
Malwa-produkter kan købes online hos Tigoo, som tilbyder hele 25 produkter fra mærket inden for te & drikkevarer og planteekstrakter & urter.
Hvor mange Malwa-produkter findes hos Tigoo?
Hos Tigoo findes 25 Malwa-produkter, fordelt på kategorierne te & drikkevarer og planteekstrakter & urter.
Hvilke kategorier har Malwa?
Malwa findes i kategorierne te & drikkevarer og planteekstrakter & urter hos Tigoo.
Hvad er de mest solgte Malwa-produkter?
Information om de mest solgte Malwa-produkter mangler, men populære produkter inkluderer Malwa - Green Tea og F10 For Immunity Tea.
Passer Malwa til veganere / vegetarisk sortiment?
Malwa-produkterne hos Tigoo indeholder primært plantebaserede ingredienser som grøn te og pebermynte. Tjek produktmærkningen for præcis information om vegansk eller vegetarisk egnethed.
Hvad koster Malwa-produkter?
Priserne på Malwa-produkter hos Tigoo starter fra 43 kr, med variation afhængigt af produkt og emballage.
Hvilke ingredienser er mest almindelige i Malwa-sortimentet?
De mest almindelige ingredienser i Malwa-sortimentet er grøn te, hybenfrugt og pebermynteblade, efterfulgt af appelsinskal og hibiskusblomst.
Hvilket Malwa-produkt passer til nybegynderen?
For nybegyndere kan en enkel produkt som Malwa - Green Tea eller en mild urtblanding som Malwa - Melissa With Lemon være let at starte med.
Hvordan adskiller Malwa-produkterne sig i vores sortiment?
Malwa-produkter adskiller sig primært i ingredienser og form, med variationer mellem te & drikkevarer og planteekstrakter & urter, samt i smagskombinationer som hibiskusblomst, appelsinskal og hagtornsfrugt.
Malwa vs lignende mærker — hvordan vælger jeg?
Ved valg mellem Malwa og andre mærker i Tigoo-kataloget kan du sammenligne antallet af produkter og ingredienser inden for kategorierne te & drikkevarer og planteekstrakter & urter for at finde den bedste kombination.