Spring til indhold

XO Fitness

5 produkter fra XO Fitness

XO Fitness tilbyder 5 produkter inden for pre-workout, mineraler, kreatin og kulhydrater & energi hos Tigoo. Sortimentet inkluderer eksempelvis Creatine Gummies og Daily Hydration i flere smagsvarianter. Hos Tigoo findes XO Fitness i fire kategorier med både geleer og pulver, hvor mineraler som magnesium og zink samt kreatin er gennemgående ingredienser. Læs mere

Sammenlign XO Fitness-produkter

Produkter fra XO Fitness pr. ingrediens — mængde pr. portion, portioner pr. pakke og pris pr. portion. Kun produkter med stregkode; "fra"-pris kun hvor det er på lager.

Sammenlign pris pr. portion og pr. enhed. For pulver anvendes nettovægt divideret med portionsvægt til at tælle portioner. ≈ angiver afrundede antal; priser bruger det uafrundede antal. Følg pakkens anvisninger.

ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Daily Creatine, Unflavoured - 10 x 3.4g
kreatinmonohydrat
3.4 g1 portion
10 portioner/pakke
77,00 kr
Udsolgt
7,70 kr/portion
2,26 kr/g
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)2 g—337,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)2.5 ug—337,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)200 mg—337,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)104 mg—337,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness Creatine Gummies3 g—144,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)2 g—337,00 kr
Udsolgt
—
ProduktMængdePortionPrisPr. portion / pr. enhed
XO Fitness - Pre-Workout Energy Shot - 60ml (per shot)2 g—337,00 kr
Udsolgt
—

Om XO Fitness hos Tigoo

XO Fitness er repræsenteret med 5 produkter inden for kategorier som pre-workout, mineraler, kreatin samt kulhydrater & energi. I vores sortiment finder du blandt andet produkter som Daily Hydration i flere smagsvarianter og Creatine Gummies i varianter som Peach & Mango Madness eller Cherry & Cola Slushie. Disse produkter viser variationen inden for XO Fitness til sport og fitness.

Flere af produkterne fokuserer på ingredienser som mineraler, hvor zinkpikolinat og magnesiumcitrat indgår, samt kreatin i form af Daily Creatine. Sortimentet indeholder også energigeleer med smage som Strawberry Lime & Blue Raspberry og Pre-Workout Gel i smage som Green Apple & Tropical. XO Fitness hos Tigoo dækker altså flere vigtige områder for den, der træner og ønsker at supplere med specifikke kosttilskud.

XO Fitness i sortimentet

  • Mineraler – 2 produkter, med ingredienser som magnesiumcitrat og zinkpikolinat. Se mineraler
  • Pre-Workout – 2 produkter, eksempelvis Pre-Workout Gel i smage som Green Apple & Tropical. Se pre-workout
  • Kulhydrater & Energi – 1 produkt, som Energy Gel Strawberry Lime & Blue Raspberry
  • Kreatin – 1 produkt, Daily Creatine Unflavored, samt kreatingummies i flere smagsvarianter

XO Fitness har et mindre men tydeligt fokuseret sortiment med produkter rettet mod sport og træning. Mineralerne i sortimentet er af typer som magnesiumcitrat og zinkpikolinat, mens kreatinprodukterne findes både som pulver og gummies. Pre-Workout- og energigeleer tilbydes i flere smagsvarianter og emballagestørrelser.

Sådan vælger du det rigtige XO Fitness-produkt

Valget mellem XO Fitness-produkter i vores sortiment afhænger af, hvilken kategori og ingrediens du prioriterer. Vil du have mineraler, findes magnesiumcitrat og zinkpikolinat i pulverform, egnet til daglig indtagelse. For dig, der søger kreatin, findes Daily Creatine i pulverform og kreatingummies med forskellige smagsvarianter som Peach & Mango Madness.

Pre-Workout Gel i smage som Green Apple & Tropical er rettet mod træningstilfælde, mens kulhydrater & energi er repræsenteret af en energigele med smage som Strawberry Lime & Blue Raspberry. Produkternes formater varierer mellem geleer, pulver og gummies, hvilket kan påvirke dit valg afhængigt af præference og anvendelse.

XO Fitness sammenlignet med resten af sortimentet

XO Fitness står for 5 produkter i Tigoo-kataloget, hvilket er et mindre indslag sammenlignet med nogle andre mærker. Mineralprodukterne er få, men indeholder vigtige ingredienser som magnesiumcitrat og zinkpikolinat.

Sammenlignet med hele Tigoo-kataloget er XO Fitness specialiseret i sportrelaterede kosttilskud. Der findes ingen produkter inden for vitaminer eller andre grupper i dette sortiment. Ingredienserne i XO Fitness fokuserer på mineraler og kreatin, hvilket adskiller det fra bredere mærker med flere ingrediensgrupper.

Ofte stillede spørgsmål om XO Fitness

Hvor køber jeg XO Fitness online?

XO Fitness kan købes online hos Tigoo, som tilbyder hele 5 produkter fra mærket inden for sport og mineraler.

Hvor mange XO Fitness-produkter findes hos Tigoo?

Hos Tigoo kan du vælge mellem 5 produkter fra XO Fitness inden for kategorier som mineraler, pre-workout, kreatin og kulhydrater & energi.

Hvilke kategorier har XO Fitness?

XO Fitness findes i fire kategorier hos Tigoo: mineraler, pre-workout, kreatin samt kulhydrater & energi.

Hvad er de mest solgte XO Fitness-produkter?

Salgsdata er ikke offentligt, men populære produkter i vores sortiment er blandt andet Creatine Gummies og Daily Hydration i flere smagsvarianter.

Passer XO Fitness til veganere, eller findes der vegetabilske alternativer?

XO Fitness indeholder produkter som gummies og pulver. Tjek altid produktets mærkning for vegansk eller vegetarisk status.

Hvad koster XO Fitness-produkter?

Priserne på XO Fitness-produkter hos Tigoo starter fra 77,00 kr og varierer afhængigt af produkt og emballagestørrelse.

Hvilke ingredienser er mest almindelige i XO Fitness-sortimentet?

De mest almindelige ingredienser i XO Fitness hos Tigoo er mineraler som magnesiumcitrat og zinkpikolinat samt kreatin.

Hvilket XO Fitness-produkt passer til nybegynderen?

For nybegyndere kan Daily Creatine Unflavored eller Daily Hydration i forskellige smagsvarianter være et enkelt valg for at komme i gang med kosttilskud inden for kreatin og væsketilskud.

Hvordan adskiller XO Fitness-produkterne sig i vores sortiment?

XO Fitness-produkter adskiller sig primært i form (gummies, pulver, gel) og ingrediensgruppe (mineraler, kreatin, pre-workout, energi), hvilket giver forskellige anvendelsesmuligheder.

XO Fitness vs lignende mærker – hvordan vælger jeg?

Vælg XO Fitness, hvis du søger produkter inden for pre-workout, kreatin eller mineraler i mindre, tydeligt afgrænsede kategorier hos Tigoo. For flere ingredienser og et bredere udvalg kan du sammenligne med andre mærker i hele Tigoo-kataloget.