
Fito Apteka erbjuder 5 produkter inom kategorier som te & drycker och matsmältningsenzymer hos Tigoo. Bästsäljaren Super Linia är en av de mest efterfrågade produkterna. I vårt sortiment finns ingredienser som pepparmynta, hibiskusblomma och anis, vilka används i flera teer och örtprodukter. Läs mer

Fito Apteka
Fito Apteka - Herbal Tea
Leverans 1-2 dagar

Fito Apteka
Fito Apteka - F15 Healthy Heart & Circulation Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Fito Apteka
Fito Apteka (Malwa) - F13 Memory And Concentration Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Fito Apteka
Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Fito Apteka
Fito Apteka - Super Linia - 20 sachets
Leverans 1-2 dagar
Jämför Fito Apteka-produkter
Produkter från Fito Apteka per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per g. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Cikoria1
Jämför alla Cikoria-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.3 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 31,50 kr/g |
Kamomill1
Jämför alla Kamomill-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Koriander1
Jämför alla Koriander-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.3 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 31,50 kr/g |
Maskros1
Jämför alla Maskros-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.9 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 10,50 kr/g |
Pepparmynta1
Jämför alla Pepparmynta-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 1.5 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 6,30 kr/g |
Spiskummelfrön1
Jämför alla Spiskummelfrön-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 1.2 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 7,88 kr/g |
Vitmöron1
Jämför alla Vitmöron-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Fito Apteka - Active Digestion - 20 sachets | 0.6 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Om Fito Apteka hos Tigoo
Fito Apteka finns representerat i vår katalog med 5 produkter inom kategorier som te & drycker, matsmältningsenzymer och växtextrakt & örter. En av bästsäljarna är Super Linia, som finns i form av sachets och används flitigt bland våra kunder. Sortimentet innehåller flera teer med ingredienser som pepparmynta och hibiskusblomma, vilka är återkommande i Fito Aptekas sortiment hos Tigoo.
Utöver teerna finns även produkter med matsmältningsenzymer samt växtextrakt som blåstång och brännässla. Det gör att varumärket täcker ett antal nischer inom hälsokost, särskilt kopplat till örter och drycker.
Fito Apteka i sortimentet
Vårt utbud av Fito Apteka omfattar produkter fördelade på tre huvudkategorier:
- Te & Drycker – 3 produkter, bland annat med ingredienser som pepparmynta och hibiskusblomma.
- Matsmältningsenzymer – 1 produkt, med fokus på matsmältning.
- Växtextrakt & Örter – 1 produkt, som innehåller ingredienser som blåstång och brännässla.
Andra förekommande ingredienser i Fito Aptekas produkter hos Tigoo är anis, arom, cikoria och citronmeliss. Sortimentet är därmed inriktat på naturliga växtextrakt och örtbaserade tillskott.
Så väljer du rätt Fito Apteka-produkt
Vid val av Fito Apteka-produkt hos Tigoo är det viktigt att skilja mellan kategorierna te & drycker, matsmältningsenzymer och växtextrakt & örter. Teerna innehåller ofta pepparmynta och hibiskusblomma, vilket passar för den som söker örtbaserade infusioner. Matsmältningsenzym-produkten skiljer sig genom att den fokuserar på enzymtillskott snarare än örtinfusioner.
Växtextrakt & örter-kategorin erbjuder produkter med ingredienser som blåstång och brännässla, vilka är mer koncentrerade extrakt. För den som vill prova Fito Apteka kan bästsäljaren Super Linia vara ett naturligt val, då den finns i praktiska sachets och är populär bland kunder.
Fito Apteka jämfört med resten av sortimentet
Med 5 produkter i vårt sortiment är Fito Apteka ett varumärke med fokus på tre kategorier: te & drycker, matsmältningsenzymer och växtextrakt & örter. Det finns tre teer, varav flera innehåller pepparmynta och hibiskusblomma, vilket är några av de vanligaste ingredienserna i hela Tigoo-katalogen.
Jämfört med andra märken i Tigoo är Fito Apteka starkt inom te & drycker, men har bara en produkt vardera inom matsmältningsenzymer och växtextrakt. Det gör sortimentet relativt smalt men med tydlig inriktning på vissa ingredienser och typer av produkter.
Vanliga frågor om Fito Apteka
Var köper jag Fito Apteka online?
Du kan köpa Fito Apteka-produkter online hos Tigoo, en nordisk kosttillskottsshop med ett urval av 5 produkter från detta varumärke.
Hur många Fito Apteka-produkter finns hos Tigoo?
Hos Tigoo finns 5 produkter från Fito Apteka, fördelade på te & drycker, matsmältningsenzymer och växtextrakt & örter.
Vilka kategorier har Fito Apteka?
Fito Apteka har produkter inom kategorierna Te & Drycker, Matsmältningsenzymer och Växtextrakt & Örter.
Vilka är de mest sålda / populäraste Fito Apteka-produkterna?
Bästsäljaren hos Tigoo är Fito Apteka - Super Linia - 20 sachets, en produkt inom te & drycker.
Passar Fito Apteka veganer / vegetariskt sortiment?
Fito Aptekas produkter innehåller främst växtextrakt och teer. Kontrollera alltid produktens märkning för att säkerställa om den passar veganer eller vegetarianer.
Vad kostar Fito Apteka-produkter?
Priset på Fito Apteka-produkter hos Tigoo börjar från 63 kr. Exakta priser finns på respektive produkt.
Vilka ingredienser är vanligast i Fito Apteka-sortimentet?
Vanliga ingredienser i Fito Apteka hos Tigoo är pepparmynta, hibiskusblomma, anis, blåstång och brännässla.
Vilken Fito Apteka-produkt passar nybörjaren?
Fito Apteka - Super Linia - 20 sachets är en populär och lättillgänglig produkt som kan passa den som vill prova varumärket första gången.
Hur skiljer sig Fito Apteka-produkterna åt i vårt sortiment?
Produkterna skiljer sig främst i kategori och ingredienser: te & drycker med pepparmynta och hibiskusblomma, matsmältningsenzymer och koncentrerade växtextrakt som blåstång och brännässla.
Fito Apteka vs liknande märken — hur väljer jag?
Valet mellan Fito Apteka och andra märken i Tigoo kan baseras på vilken kategori och ingrediens du prioriterar, till exempel teer med pepparmynta eller produkter med matsmältningsenzymer.