Malwa erbjuder 25 produkter inom kategorierna te & drycker samt växtextrakt & örter hos Tigoo. Sortimentet innehåller flera varianter av grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad. I vårt Malwa-sortiment finns bland annat produkter som Malwa - Green Tea, Malwa - Melissa With Wild Rose och F10 For Immunity Tea. Läs mer

Malwa
Malwa - Green Tea
Leverans 1-2 dagar

Malwa
Malwa - Green Tea With Quince
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Melissa With Wild Rose - 20 X 1.5g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Melissa With Lemon - 20 Filtry (Tea Bags) - 30g
Leverans 1-2 dagar

Malwa
Malwa - Tropical Tea With Pomegranate And Acerola - 20 x 2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Tea
Leverans 1-2 dagar

Malwa
Malwa - Milk Thistle - 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - F11 Healthy Liver Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - F10 For Immunity Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - F6 Calm And Relax Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Calm Sleep Herbal Tea 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Fito Apteka Ciśnienie-Norma
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - F1 Sugar-Norm Herbal Tea 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Green Tea + Cranberry Fix 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Green Tea With Prickly Pear 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Green Tea With Lemon 20 Sachets 2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Cranberry Tea 20 Sachets 2g
Leverans 1-2 dagar

Malwa
Malwa - Herbal Tea Herbal Fantasy Digestion 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Winter Fantasy Herbal Tea 50g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Cherry Tea Fix 25*2g
Leverans 1-2 dagar

Malwa
Malwa - Raspberry, Blueberry & Acai Tea 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Ginger & Lemon Tea 20 Sachets
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Wild Rose Tea 20*2g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar

Malwa
Malwa - Aronia Tea Bags 40g
Beställningsvara · 5-7 arbetsdagar
Jämför Malwa-produkter
Produkter från Malwa per ingrediens — mängd per portion, portioner per förpackning och pris per portion. Bara produkter med streckkod; "från"-pris bara där det finns i lager.
Jämför portionspris och pris per g. För pulver beräknas portionsantal från nettovikt och portionsvikt. ≈ anger avrundat antal; priset beräknas med det oavrundade antalet. Följ förpackningens doseringsanvisning.
Artiskockbladsextrakt1
Jämför alla Artiskockbladsextrakt-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets cynara scolymus | 0.96 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 9,84 kr/g |
Fräken (Equisetum L.) ört1
Jämför alla Fräken (Equisetum L.) ört-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets equisetum arvense | 0.6 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 15,75 kr/g |
Maskrosrot1
Jämför alla Maskrosrot-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets taraxacum officinale | 0.36 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 26,25 kr/g |
Pepparmyntablad1
Jämför alla Pepparmyntablad-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets mentha piperita | 0.72 g | 3 dospåsar ≈ 7 portioner/förp. | från 63 kr I lager | 9,45 kr/portion 13,13 kr/g |
Artiskockblad1
Jämför alla Artiskockblad-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.96 g | — | från 63 kr I lager | — |
Cistros (Cistus incanus)1
Jämför alla Cistros (Cistus incanus)-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F10 For Immunity Tea 20*2g | 1.8 g | — | från 63 kr I lager | — |
Fläderblom1
Jämför alla Fläderblom-produkter →| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F10 For Immunity Tea 20*2g sambucus nigra | 0.6 g | — | från 63 kr I lager | — |
| Produkt | Mängd | Portion | Pris | Per portion / per enhet |
|---|---|---|---|---|
| Malwa - F3 Cholesterol Herbal Tea 20 Sachets | 0.60 g | — | från 63 kr I lager | — |
Om Malwa hos Tigoo
Te & drycker är den mest omfattande kategorin i Malwa-sortimentet hos Tigoo. Här finns 25 produkter som inkluderar grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad, vilka är några av de vanligaste ingredienserna. Malwa-produkterna är fördelade mellan teer i lösvikt och tepåsar, med exempel som Malwa - Green Tea och Malwa - Tropical Tea With Pomegranate And Acerola.
Utöver te & drycker finns även Malwa-produkter i kategorin växtextrakt & örter, där ingredienser som mjölktistel och hagtornsfrukt ingår. Detta ger en tydlig bredd i sortimentet, med fokus på växtbaserade ingredienser och örtteer.
Malwa i sortimentet
Malwa finns hos Tigoo i två huvudkategorier:
- Te & Drycker med 19 produkter, inklusive grönt te (7 produkter), nyponfrukt (6), pepparmyntablad (6), apelsinskal (5), hibiskusblomma (5) och rooibos (4).
- Växtextrakt & Örter med 6 produkter, där mjölktistel (milk thistle) och hagtornsfrukt (4 produkter) är framträdande ingredienser.
Sortimentet täcker olika smakkombinationer och örtblandningar, som exempelvis Malwa - Melissa With Lemon och F11 Healthy Liver Tea. Aromer förekommer i fyra produkter, vilket ger variation i smakerna.
Så väljer du rätt Malwa-produkt
Valet mellan Malwa-produkter hos Tigoo bör utgå från kategorierna te & drycker eller växtextrakt & örter. Om fokus är på grönt te finns flera alternativ, från rena teer till blandningar med nyponfrukt eller hibiskusblomma. För de som söker örtbaserade produkter med specifika ingredienser kan växtextrakt som mjölktistel och hagtornsfrukt vara intressanta.
Vissa produkter är tepåsar, som Malwa - Melissa With Wild Rose, medan andra är i lösvikt eller portionspåsar, exempelvis F6 Calm And Relax Tea. Smakvariationer med apelsinskal eller pepparmynta kan också påverka valet beroende på preferens.
Malwa jämfört med resten av sortimentet
Med 25 produkter är Malwa ett tydligt representerat märke inom te & drycker och växtextrakt & örter hos Tigoo. De vanligaste ingredienserna i Malwa-sortimentet, såsom grönt te och nyponfrukt, återfinns också i flera andra delar av Tigoo-katalogen, men Malwa erbjuder en specifik kombination och variation inom dessa kategorier.
Malwa har relativt få produkter inom växtextrakt & örter jämfört med te & drycker, vilket speglar märkets fokus på örtteer och smakkombinationer. Jämfört med hela sortimentet hos Tigoo är Malwa mest framträdande i te-segmentet.
Vanliga frågor om Malwa
Var köper jag Malwa online?
Malwa-produkter finns att köpa online hos Tigoo, som erbjuder hela 25 produkter från märket inom te & drycker och växtextrakt & örter.
Hur många Malwa-produkter finns hos Tigoo?
Hos Tigoo finns 25 Malwa-produkter, fördelade på kategorierna te & drycker och växtextrakt & örter.
Vilka kategorier har Malwa?
Malwa finns i kategorierna te & drycker och växtextrakt & örter hos Tigoo.
Vilka är de mest sålda Malwa-produkterna?
Information om de mest sålda Malwa-produkterna saknas, men populära produkter inkluderar Malwa - Green Tea och F10 For Immunity Tea.
Passar Malwa veganer / vegetariskt sortiment?
Malwa-produkterna hos Tigoo innehåller främst växtbaserade ingredienser som grönt te och pepparmynta. Kontrollera produktens märkning för exakt information om vegansk eller vegetarisk lämplighet.
Vad kostar Malwa-produkter?
Priser på Malwa-produkter hos Tigoo startar från 43 kr, med variation beroende på produkt och förpackning.
Vilka ingredienser är vanligast i Malwa-sortimentet?
De vanligaste ingredienserna i Malwa-sortimentet är grönt te, nyponfrukt och pepparmyntablad, följt av apelsinskal och hibiskusblomma.
Vilken Malwa-produkt passar nybörjaren?
För nybörjare kan en enkel produkt som Malwa - Green Tea eller en mild örtblandning som Malwa - Melissa With Lemon vara lätt att börja med.
Hur skiljer sig Malwa-produkterna åt i vårt sortiment?
Malwa-produkter skiljer sig främst i ingredienser och form, med variationer mellan te & drycker och växtextrakt & örter, samt i smakkombinationer som hibiskusblomma, apelsinskal och hagtornsfrukt.
Malwa vs liknande märken — hur väljer jag?
Vid val mellan Malwa och andra märken i Tigoo-katalogen kan du jämföra antalet produkter och ingredienser inom kategorierna te & drycker och växtextrakt & örter för att hitta den kombination som passar bäst.